orientacni mapka

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko

Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

Aktuality

 • NOVÝ WEB WWW.OSTROZSKO-VESELSKO.CZ
  27.08.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  NOVÝ WEB WWW.OSTROZSKO-VESELSKO.CZ

  DNE 27.8.2019 BYLY SPUŠTĚNY NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY MIKROREGIONU OSTROŽSKO-VESELSKO WWW.OSTROZSKO-VESELSKO.CZ NAJDETE ZDE AKTUALITY - ČLÁNKY, FOTKY A NADCHÁZEJÍCÍ AKCE, KTERÉ SE KONAJÍ V NAŠEM MIKROREGIONU A DÁLE TAKÉ SPOUSTU ZAJÍMAVOSTÍ A INFORMACÍ. OD TOHOTO DATA JIŽ NEBUDOU NA TYTO PŮVODNÍ STRÁNKY WWW.OSTROZSKO.CZ PŘIDÁVÁNY ŽÁDNÉ NOVÉ INFORMACE. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.
 • Akce ve Veselí nad Moravou a okolí - srpen 2019
  05.08.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Akce ve Veselí nad Moravou a okolí - srpen 2019

  v příloze najdete přehled kulturních, společenských, turistických a sportovních akcí, které se uskuteční ve Veselí n. M. a okolí v srpnu 2019. Srdečně Vás zveme na všechny uvedené akce a zároveň Vám děkujeme za jejich případné zveřejnění (webové stránky Vaší obce, sociální sítě, veřejně přístupná nástěnka apod), za jejich šíření dál, přeposlání Vašim přátelům, známým.. Tím, že se tyto informace dostanou mezi nejširší veřejnost, přispějete k propagaci našeho regionu a zároveň i ke zlepšení informovanosti jeho samotných obyvatel. S hlavní turistickou sezónou zasíláme přehled i majitelům/provozovatelům ubytovacích zařízení, pro které bude, alespoň doufáme, užitečným zdrojem informací, když se jejich hosté budou zajímat o to, "kam se tady dá vyrazit". Podklady do přehledu akcí získáváme od jednotlivých pořadatelů a obcí ze zaslaných mailových zpráv - za což velmi děkujeme, z jejich webových stránek a z informací zjištěných telefonicky. Jsou aktuální k dnešnímu datu. Za případné změny v termínu, čase apod. neneseme zodpovědnost. Pokud byste o nějaké změně věděli, budeme Vám vděčni, když nás na ni upozorníte, stejně tak, když zjistíte nějakou nepřesnost nebo chybu v uvedených údajích. Jestliže sami pořádáte nějakou akci, pošlete nám informace o ní e-mailem nebo zatelefonujte, rádi Vám pomůžeme s její propagací. Zařadíme Vaši akci do tohoto měsíčního přehledu, pokud máte k dispozici plakát (stačí zaslat e-mailem - nejlépe v JPG formátu), vyvěsíme jej nejen v našem infocentru, ale v případě větších akcí i na webových stránkách našeho TIC (viz níže) a na webovém portálu www.jizni-morava.cz <http://www.jizni-morava.cz/> - to vše samozřejmě zdarma.
 • Slavnosti bratrství Čechů a Slováků
  28.07.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Slavnosti bratrství Čechů a Slováků

  Tradiční slavnosti bratrství Čechů a Slováků se uskuteční 28. července na Velké Javořině. Autobus na slavnosti bude vyjíždět z veselského nádraží v 7:00 přes obce Horňácka, z Boršic u Blatnice 8:05. Zpět z Velké Javořiny poté pojede v 16:30. Dále je možno jet autobusem z Blatnice pod Svatým Antonínkem v 7:00 na Vápenky, odkud půjde výšlap na Javořinu. Odjezd z Vápenek zpět do Blatnice v 18:00 hodin. Na Blatnický zájezd je nutno se předem nahlásit na obecním úřadě.
 • 7.pěší pouť z Antonínku na Velehrad
  04.07.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  7.pěší pouť z Antonínku na Velehrad

  Matice Svatoantonínská zve všechny na 7.pěší pouť z kopce Svatého Antonína na Velehrad (cca 24km) Naše společné putování začneme dne 4.červnce v kapli Svatého Antonína nad Blatnicí. V 5:50 možnost odevzdání větších zavazadel, které se převezou na Velehrad (spacák, karimatka...) 6:00 společná modlitba a odchod. Oběd z vlastních zásob. 15:10 růžencová cesta, 16:00 mše svatá v bazilice na Velehradě, po mši individuální program. Nocleh na Velehradě ve vlastním spacáku 80,- kč/noc. Možnost účasti na koncertě Lidí dobré vůle následující den. Další info na maticesvatoantoninska@seznam.cz nebo tel 731402196
 • Akce ve Veselí nad Moravou a okolí - červenec 2019
  01.07.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Akce ve Veselí nad Moravou a okolí - červenec 2019

  v příloze zde naleznete přehled kulturních, společenských, turistických a sportovních akcí, které se uskuteční ve Veselí n. M. a okolí v červenci 2019. Srdečně Vás zveme na všechny uvedené akce a zároveň Vám děkujeme za jejich případné zveřejnění (webové stránky Vaší obce, sociální sítě, veřejně přístupná nástěnka apod), za jejich šíření dál, přeposlání Vašim přátelům, známým…. Tím, že se tyto informace dostanou mezi nejširší veřejnost, přispějete k propagaci našeho regionu a zároveň i ke zlepšení informovanosti jeho samotných obyvatel. S hlavní turistickou sezónou zasíláme přehled i majitelům/provozovatelům ubytovacích zařízení, pro které bude, alespoň doufáme, užitečným zdrojem informací, když se jejich hosté budou zajímat o to, „kam se tady dá vyrazit“. Podklady do přehledu akcí získáváme od jednotlivých pořadatelů a obcí ze zaslaných mailových zpráv – za což velmi děkujeme, z jejich webových stránek a z informací zjištěných telefonicky. Jsou aktuální k dnešnímu datu. Za případné změny v termínu, čase apod. neneseme zodpovědnost. Pokud byste o nějaké změně věděli, budeme Vám vděčni, když nás na ni upozorníte, stejně tak, když zjistíte nějakou nepřesnost nebo chybu v uvedených údajích. Jestliže sami pořádáte nějakou akci, pošlete nám informace o ní e-mailem nebo zatelefonujte, rádi Vám pomůžeme s její propagací. Zařadíme Vaši akci do tohoto měsíčního přehledu, pokud máte k dispozici plakát (stačí zaslat e-mailem – nejlépe v JPG formátu), vyvěsíme jej nejen v našem infocentru, ale v případě větších akcí i na webových stránkách našeho TIC (viz níže) a na webovém portálu www.jizni-morava.cz <http://www.jizni-morava.cz/> – to vše samozřejmě zdarma.
 • Kastrační program FELITI - VY KASTRUJETE - MY PLATÍME
  26.06.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Kastrační program FELITI - VY KASTRUJETE - MY PLATÍME

  Vy kastrujete - My platíme Jsou lidé, kterým záleží na osudu bezprizorních zvířat a snaží se zabezpečit jejich kvalitní život. Cílem tohoto projektu je kromě osvěty týkající se kastrací toulavých koček zejména hradit poplatky za KASTRACE volně žijících koček a kocourů, kteří prokazatelně nemají majitele a po kastraci se vrací zpět do lokality odchytu. Projekt se zaměřuje na kastrace koček z míst, kde se nekontrolovaně množí (například zahrádky, vnitrobloky, sídliště). Také pomáháme lidem, kteří chápou význam kastrace, ale nemají na kastraci dostatek finančních prostředků (lidé bez domova, důchodci s minimálním příjmem) . Kastrační program Feliti není podporován žádnou státní institucí, nedostává žádné dotace ani jiné finanční prostředky od měst a obcí. Jsme odkázáni pouze na dobrovolné příspěvky dárců. Bez těchto peněžitých darů bychom nemohli provádět kastrace, které jsou jedinnou humánní cestou jak omezit utrpení nechtěně narozených koťat a snížit počet toulavých koček, které často živoří na ulicích. Všechny finanční dary jsou určeny pouze na kastrace koček. Dobrovolníci pracují pro Feliti bez nároku na finanční odměnu. Dar si můžete odečíst z daní a potvrzení Vám na vyžádání zašleme. Kontakt 777 168 061 (POUZE v pracovní dny od 18 do 20 hod.) felitikastruje@seznam.cz https://www.felitikastruje.cz/(https://www.felitikastruje.cz/)
 • JAWA jízda přes Antonínek
  25.06.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  JAWA jízda přes Antonínek

  V sobotu odpoledne 22.června 2019 byl kopec Svatého Antonína zastávkou motorkářské JAWA jízdy, která startovala v obci Strání, projela třemi obcemi našeho Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko - Hlukem, Ostrožskou Lhotou a Blatnicí pod Svatým Antonínkem, kolem 16 hodiny a spanilou jízdu přes Větrný mlýn v Kuželově zakončila na Vápenkách. Nejmladším účastníkem Jawa jízdy byl malý Tomaško ze Strání. Za zmínku stojí také výrazná osobnost JAWA jízdy, předseda JAWA klubu Strání - pan ,,Fukes,, který tuto akci organizoval. Jawa jízdy se zúčastnil také JAWA klub Luhačovice a další JAWA kluby z celé ČR.
 • Kam ve Veselí a okolí - červen 2019
  03.06.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Kam ve Veselí a okolí - červen 2019

  přehled kulturních, společenských, turistických a sportovních akcí které se uskuteční ve Veselí n. M. a okolí v červnu 2019 - VIZ. PŘÍLOHA Srdečně Vás zveme na všechny uvedené akce a zároveň Vám děkujeme za jejich případné zveřejnění (webové stránky Vaší obce, sociální sítě, veřejně přístupná nástěnka apod), za jejich šíření dál, přeposlání Vašim přátelům, známým…. Tím, že se tyto informace dostanou mezi nejširší veřejnost, přispějete k propagaci našeho regionu a zároveň i ke zlepšení informovanosti jeho samotných obyvatel. S hlavní turistickou sezónou zasíláme přehled opět i majitelům/provozovatelům ubytovacích zařízení, pro které bude, alespoň doufáme, užitečným zdrojem informací, když se jejich hosté budou zajímat o to, „kam se tady dá vyrazit“. Podklady do přehledu akcí získáváme od jednotlivých pořadatelů a obcí ze zaslaných mailových zpráv – za což velmi děkujeme, z jejich webových stránek a z informací zjištěných telefonicky. Jsou aktuální k dnešnímu datu. Za případné změny v termínu, čase apod. neneseme zodpovědnost. Pokud byste o nějaké změně věděli, budeme Vám vděčni, když nás na ni upozorníte, stejně tak, když zjistíte nějakou nepřesnost nebo chybu v uvedených údajích. Jestliže sami pořádáte nějakou akci, pošlete nám informace o ní e-mailem nebo zatelefonujte, rádi Vám pomůžeme s její propagací. Zařadíme Vaši akci do tohoto měsíčního přehledu, pokud máte k dispozici plakát (stačí zaslat e-mailem – nejlépe v JPG formátu), vyvěsíme jej nejen v našem infocentru, ale v případě větších akcí i na webových stránkách našeho TIC (viz níže) a na webovém portálu www.jizni-morava.cz <http://www.jizni-morava.cz/> – to vše samozřejmě zdarma.
 • Kam ve Veselí a okolí - květen 2019
  06.05.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Kam ve Veselí a okolí - květen 2019

  přehled kulturních, společenských, turistických a sportovních akcí, které se uskuteční ve Veselí n. M. a okolí v květnu 2019. Srdečně Vás zveme na všechny uvedené akce a zároveň Vám děkujeme za jejich případné zveřejnění (webové stránky Vaší obce, sociální sítě, veřejně přístupná nástěnka apod), za jejich šíření dál, přeposlání Vašim přátelům, známým…. Tím, že se tyto informace dostanou mezi nejširší veřejnost, přispějete k propagaci našeho regionu a zároveň i ke zlepšení informovanosti jeho samotných obyvatel. S blížící se hlavní turistickou sezónou zasíláme přehled opět i majitelům/provozovatelům ubytovacích zařízení, pro které bude, alespoň doufáme, užitečným zdrojem informací, když se jejich hosté budou zajímat o to, „kam se tady dá vyrazit“. Podklady do přehledu akcí získáváme od jednotlivých pořadatelů a obcí ze zaslaných mailových zpráv – za což velmi děkujeme, z jejich webových stránek a z informací zjištěných telefonicky. Jsou aktuální k dnešnímu datu. Za případné změny v termínu, čase apod. neneseme zodpovědnost. Pokud byste o nějaké změně věděli, budeme Vám vděčni, když nás na ni upozorníte, stejně tak, když zjistíte nějakou nepřesnost nebo chybu v uvedených údajích. Jestliže sami pořádáte nějakou akci, pošlete nám informace o ní e-mailem nebo zatelefonujte, rádi Vám pomůžeme s její propagací. Zařadíme Vaši akci do tohoto měsíčního přehledu, pokud máte k dispozici plakát (stačí zaslat e-mailem – nejlépe v JPG formátu), vyvěsíme jej nejen v našem infocentru, ale v případě větších akcí i na webových stránkách našeho TIC a na webovém portálu www.jizni-morava.cz <http://www.jizni-morava.cz/> – to vše samozřejmě zdarma.
 • Sucho začíná tam, kde končí les. Podpořte práci v terénu.
  22.04.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Sucho začíná tam, kde končí les. Podpořte práci v terénu.

  naše lesy rychle umírají a krajina i proto trpí čím dál větším suchem. Lesy mají největší schopnost zadržovat vodu. A co víc – umí například přeměnit srážkovou vodu na zásobu vody podzemní. Při narůstajícím vlivu klimatické změny bude nejen naše krajina, ale i my, lidé, lesy nezbytně potřebovat. Jak jim můžeme pomoci? Dobrovolníci darují svůj čas a energii prací na Týdnech pro les a divočinu v místech, kde je to nejvíc potřeba. I vy můžete svým darem přírodě pomoci. http://darce.hnutiduha.cz/tydny/?utm_source=frk_TPL_no_1&utm_medium=email&aktivita=3301915&utm_content=gif&utm_campaign=frk_TPL#widget Potřebujeme 150 pravidelných dárců a dárkyň, kteří nám pomohou získat každý rok 500 tisíc korun na pomoc lesu a přírodě. Pomozte nám vrátit život do lesa. Podpořte tradiční Týdny pro les a divočinu, na kterých dobrovolníci pracují. Příroda s jejich pomocí ožívá. Daruji800 Kčjednorázově http://darce.hnutiduha.cz/tydny/?castkaJp=800&secret=[hash]&aktivita=3301915 &utm_source=frk_TPL_no_1&utm_medium=email&utm_content=button_800&utm_campaign=frk_TPL#widget Daruji1500 Kčjednorázově http://darce.hnutiduha.cz/tydny/?castkaJp=1500&secret=[hash]&aktivita=3301915 &utm_source=frk_TPL_no_1&utm_medium=email&utm_content=button_1500&utm_campaign=frk_TPL#widget Daruji3000 Kčjednorázově http://darce.hnutiduha.cz/tydny/?castkaJp=3000&secret=[hash]&aktivita=3301915 &utm_source=frk_TPL_no_1&utm_medium=email&utm_content=button_3000&utm_campaign=frk_TPL#widget jinou částku http://darce.hnutiduha.cz/tydny/?castkaJp=jina&secret=[hash]&aktivita=3301915 &utm_source=frk_TPL_no_1&utm_medium=email&utm_content=button_jinaJP&utm_campaign=frk_TPL#widget Děkuji mnohokrát za vaši podporu. S přáním krásného jara Gabriela Šťastná koordinátorka Týdnů pro les a divočinuHnutí DUHA, Údolní 33, Brno 60200 © 2019 Hnutí DUHA
 • Vysílání pořadu CYKLOTOULKY z našeho Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko
  13.04.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Vysílání pořadu CYKLOTOULKY z našeho Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko

  vysílací časy Cyklotoulek Ostrožsko-Veselsko, na ČT sport a RTVS. Mimořádně může dojít ještě ke změně vysílacích časů, z důvodu prodloužení některého z LIVE sportovních přenosů. Premiéra * ČT Sport: sobota 13. 4. v 11:30 Opakování * ČT Sport: úterý 16. 4. v 11:50 * ČT Sport: středa 17.4. v 10:45 * ČT Sport: čtvrtek 18. 4. po půlnoci v 05:20 vysílací časy Cyklopotulek Ostrožsko-Veselsko, které se budou vysílat na RTVS DVOJKA. * Sobota 13.4. - 09:05 Premiéra * Nedeľa 14.4. - 07:10 Repríza * Pondelok 15.4. - 12:25 Repríza * Utorok 16. 4. - 12:20 Repríza * Streda 17. 4. - 12:25 Repríza
 • Kam ve Veselí a okolí duben 2019
  01.04.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Kam ve Veselí a okolí duben 2019

  přehled kulturních, společenských, turistických a sportovních akcí, které se uskuteční ve Veselí n. M. a okolí v dubnu 2019. Srdečně Vás zveme na všechny uvedené akce
 • Březnové kulturní akce ve Veselí a okolí
  04.03.2019 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Březnové kulturní akce ve Veselí a okolí

  přehled kulturních, společenských, turistických a sportovních akcí, které se uskuteční ve Veselí n. M. a okolí v březnu 2019. Srdečně Vás zveme na všechny uvedené akce
 • Bc. Kateřina Hanáková - nová manažerka Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko
  18.12.2018 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Bc. Kateřina Hanáková - nová manažerka Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko

  Bc. Kateřina Hanáková byla dne 18.prosince 2018 zvolena Valnou hromadou Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko novou manažerkou pro Mikroregion Ostrožsko-Veselsko. Paní Kateřina Hanáková z Blatnice pod Svatým Antonínkem působí na Mikroregionu O-V ve Veselí nad Moravou na Panském dvoře již jako evaluátor Projektu rozvoje a profesionalizace státní správy, což obnáší celkovou organizaci a hodnocení školení úředníků a zastupitelů obcí Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko. Z předchozích zaměstnání má zkušenost se soutěžením veřejných zakázek ve stavební společnosti, dále práce v zahraničí pro zákaznický servis - Severní Irsko a Rakousko, také několikaletou zkušenost práce nákupčího hlavního materiálu pro výrobní společnost a vedení týmu pracovníků laboratoře. V nové funkci manažerky Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko bude vykonávat činnosti pro celkový rozvoj zájmové oblasti, jako je organizace kulturních akcí, propagace Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko a další činnosti na základě usnesení Valné hromady a Správní rady MOV.
 • Vanua2
  24.08.2018 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Vanua2

 • Chaloupky u Lapače
  12.03.2018 | Mikroregion Ostrožsko – Veselsko

  Chaloupky u Lapače

  Akce probíhá do 11. 3. 2018

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko,
svazek obcí pro celkový rozvoj zájmové oblasti

Panský dvůr,
náměstí Míru 664
698 01 Veselí nad Moravou
kontakty | napište nám | realizace Dat • 2009