orientacni mapka

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko

Letní aktivity

Přirozenou osou tohoto regionu je široké údolí řeky Moravy. Po turistické vodní cestě „ Baťově kanále" se můžete vydat z Uherského Ostrohu až do Strážnice nebo až do Otrokovic. Na kole nebo pěšky můžete poznávat vinařské a cyklistické stezky, malebný kraj spisovatele Zdeňka Galušky (Slovácko sa súdí a nesúdí). Cestou na nedaleké Horňácko zhlédnete krajinnou oblast Bílých Karpat, bukové lesy a rozkvetlé louky s orchidejemi. Přijeďte a poznejte pohostinný kraj vína a krásné přírody.
Na kole i pěšky

Na kole i pěšky

Chcete poznat náš region na kole? Nebo si jej projít pěšky? Pak není nic jednoduššího než nechat auto na parkovišti a vyrazit za poznáním Ostrožska.
Výlety okolo Ostrožska

Výlety okolo Ostrožska

Vydejte se s námi po cyklostezkách a cestičkách krajem folkloru, tradic i bohaté historie. Vydejte se do vinných sklepů v Blatnici pod Svatým Antonínkem, k Baťově kanálu ve Veselí nad Moravou, k léčivým pramenům do Ostrožské Nové Vsi... nebo se jen tak dívejte kolem sebe, uvidíte spoustu krás tohoto kraje.
Baťův kanál

Baťův kanál

Vlny narážejí do lodi, díváte se na ně a víte, že nikam nemusíte. Na palubě plyne čas pomaleji. Plavba lodí je skvělým zážitkem, ať už se necháte vézt nebo řídíte loď sami. Baťův kanál je jeden ze stále oblíbenějších turistických cílů regionu Ostrožsko.
Sportovní zařízení

Sportovní zařízení

Pořádně se zapotit, dát si do těla... Stačí, když navštívíte naše sportoviště. Najdete u nás kvalitní tenisové kurty, volejbalová i fotbalová hřiště nebo kryté haly, kde si můžete zasportovat, když zrovna venku není hezky.
Rybaření

Rybaření

Kapitální úlovky ryb přivádí v posledních letech k břehům Moravy stále více rybářů. Můžete zajít k slepým ramenům řeky Moravy mezi Uherský Ostrohem a Veselím nad Moravou. Nebo se nechat zlákat jezery v Ostrožské Nové Vsi...
 

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko,
svazek obcí pro celkový rozvoj zájmové oblasti

Panský dvůr,
náměstí Míru 664
698 01 Veselí nad Moravou
kontakty | napište nám | realizace Dat • 2009