orientacni mapka

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko

Místa

Můžete navštívit přírodní zajímavosti, historické památky, vinné sklepy, tradice a mnoho dalších krásných míst. Záleží jen na vás, kterou cestu zvolíte.
Městské muzeum ve Veselí nad Moravou

Městské muzeum ve Veselí nad Moravou

Muzeum Veselska a Horňácka. Archeologie od starší doby kamenné po dobu hradištní, historie od založení hradu a města. Etnografická expozice zaměřena na výšivky, kroje, keramiku, nábytek, kraslice.
Blatnické muzeum

Blatnické muzeum

Muzeum v Blatnici pod Svatým Antonínkem vzniklo po dvouleté přípravě. Místní zde představují a připomínají život blatničanů v minulosti.
Archeologická expozice

Archeologická expozice

V opraveném víceúčelovém domě zahrádkářů v Ostrožské Lhotě našla své místo také archeologická expozice v přístavbě bývalé pálenice.
Muzeum na Tvrzi

Muzeum na Tvrzi

Muzeum na Tvrzi zachycuje nedávnou i dávno minulou historii města Hluk.
Velehrad

Velehrad

Jedno z nevýznamnějších poutních míst ČR. Nádherné místo s bazilikou, kterou navštívil také papež Jan Pavel II., na jehož počest zde byl postaven kříž.
Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.
Památník Velké Moravy

Památník Velké Moravy

Památník Velké Moravy nacházející se ve Starém Městě patří mezi nejvýznamnější národní kulturní památky České republiky.
Slovácké muzeum Uherské Hradiště

Slovácké muzeum Uherské Hradiště

Původně malé kulturní zařízení, zrozené z obětavého úsilí a nadšení vlastenců, nyní profesionální a vysoce odborná instituce, která slouží veřejnosti v několika budovách.
Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice leží asi 11 km od města Uherské Hradiště. Celý barokní komplex se skládá ze dvou zámeckých budov a rozsáhlého parku.
Hrad Buchlov

Hrad Buchlov

Počátky hradu Buchlov postaveného na samém vrcholu Chřibů se datují do první poloviny 13. století. Jako téměř každý hrad je opředen rouškou tajemství, nádherný je pak výhled z hradní věže.
Letecké muzeum Kunovice

Letecké muzeum Kunovice

Letecké muzeum v Kunovicích připomíná tradici výroby letadel, která zde začala po roce 1936.
Velká Javořina

Velká Javořina

Nejkrásnější výhled do krásné krajiny Bílých Karpat je z hory Velká Javořina na moravsko-slovenském pomezí. Se svými 970 m n. m. je zároveň nejvyšší horou tohoto pohoří.
Větrný mlýn v Kuželově

Větrný mlýn v Kuželově

Mlýn holandského typu z roku 1842 stojí nad obcí Kuželov na Horňácku.
Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Uherské Hradiště je odedávna přirozeným středem Slovácka - regionu, proslulého svébytným folklórem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem, překrásnými kroji a řadou zachovaných lidových tradic.
Uherský Brod

Uherský Brod

Jednou z hlavních pozoruhodností města je obraz černé Matky Boží umístěný ve zdejším klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Město je dále známé kvůli sídlu České zbrojovky (Česká zbrojovka Uherský Brod) a pivovaru Janáček.
Strážnice

Strážnice

Město Strážnice leží na jihovýchodě Moravy, na levém břehu Veličky. Město leží mezi Přírodním parkem Strážnické Pomoraví a CHKO Bílé Karpaty, obě chráněná území sahají až k městské zástavbě.
Petrov

Petrov

Petrov je vesnice v Jihomoravském kraji. Petrov leží zhruba tři kilometry jihozápadně od Strážnice, u hranice se Slovenskem.
Lázně Luhačovice

Lázně Luhačovice

V Luhačovicích jsou 4. největší lázně v Česku a největší na Moravě. Léčí se zde především lidé s nemocemi dýchacího ústrojí, trávením a obezitou.

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko,
svazek obcí pro celkový rozvoj zájmové oblasti

Panský dvůr,
náměstí Míru 664
698 01 Veselí nad Moravou
kontakty | napište nám | realizace Dat • 2009