orientacni mapka 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko

Moravská zastavení na jantarové stezce

Časový rozvrh

1. den

Program začíná v jihomoravské metropoli - v Brně. Prohlídka Brna (vila Tugendhat, hrad a pevnost Špilberk, dóm sv. Petra a Pavla - Petrov, historické centrum, nákupy). Ubytování a večerní program v Brně.

2. den

Moravský kras, Slavkov u Brna: prohlídka Moraského krasu (Sloupsko-šošůvské jesykně, Macocha), prohlídka Slavkova (zámek a Mohyla míru). Večerní program na Brněnské přehradě, případně na Veveří.

3. den

Lednice
Pálava a LVA: prohlídka vybraných atraktivit v areálu LVA (zámky Lednice a Valtice, park a salety, …), prohlídka Mikulova, okružní jízda kolem Pálavy. Večerní program ve vinném sklepě, návrat do Brna.

4. den

Zlín
Chříby a Baťův kanál: prohlídka hradu Buchlova, návštěva Muzea tupeské keramiky v Tupesích, program na Baťově kanálu. Ubytování ve Zlíně, večerní kulturní nebo sportovní program ve Zlíně a okolí.

5. den

Kroměříž
Kroměříž a Zlínsko: prohlídka Kroměříže (centrum města, Arcibiskupský zámek a zahrady, Arcibiskupské vinné sklepy), prohlídka zámku a ZOO ve Zlíně-Lešné, Zlín (funkcionalistická architektura, Obuvnické muzeum). Večerní odpočinkový program v Luhačovicích.

6. den

Luhačovice
Luhačovice a okolí: Luhačovice (prohlídka nejkrásnějších moravských lázní, odpočinkový program), Vizovice (zámek, Distillary Land, sklárna). Večerní kulturní nebo sportovní program ve Zlíně.

7. den

Rožnov pod Radhoštěm
Beskydy: Rožnov pod Radhoštěm (skanzen), lanovou dráhou na Pustevny, Radhošť. Ubytování na horách (Rožnov pod Radhoštěm, Soláň, Velké Karlovice, Karolinka).

8. den

Ukončení pobytu a odjezd.

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko,
svazek obcí pro celkový rozvoj zájmové oblasti

Panský dvůr,
náměstí Míru 664
698 01 Veselí nad Moravou
kontakty | napište nám | realizace Dat • 2009