orientacni mapka 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko

Moravskou jantarovou stezkou

Náročnost: nejnižší

Kdo by nechtěl kráčet po stopách nejznámější a patrně nejstarší stezky na území střední Evropy. Navštívíte historická města i proslavená poutní místa, poznáte malebnou a překvapivě rozmanitou Moravu. Čeká zde na vás půvabná lidová architektura, zdejší překrásný a barevný folklor, ale i technické zajímavosti a skvostné památky UNESCO v Brně, Kroměříži a Olomouci. Odpočinout si můžete v největších moravských lázních v Luhačovicích a o zážitek se vám postará také ochutnávka zdejších vynikajících vín a piva.

Časový rozvrh

1. den

Trasa začíná na severné Moravě ve Frýdku-Místku prohlídkou historického jádra města a poutní baziliky Navštívení Panny Marie.
Pustevny
Vyjížďka horskou lanovou dráhou na Pustevny. Ubytování v srdci beskydských hor, ve špičkově vybavených hotelích se širokou nabídkou spa aktivit.

2. den

Novojičínsko: prohlídka barokního zámku v Kuníně, Nový Jičín s historickým náměstím a kloboučnickým muzeem, návštěva automobilového muzea TATRA v Kopřivnici.

4. den

Buchlovice
Návštěva zámecké vinotéky, v létě se zde koná výstava fuchsií. Součástí komplexu je unikátní terasovitá zahrada francouzského typu a anglický park.
Uherský Brod
exkurze v pivovaru Janáček s ochutnávkou místního piva, relax v aquaparku

5. den

Staré Město u Uherského Hradiště
Baťův kanál – zážitková plavba po unikátní vodní cestě
Blatnice pod Svatým Antonínkem
poutní místo Blatnice p. Sv. Antonínkem, ukázka šití krojů a muzeum v Blatničce
Strážnice
prohlídka Strážnice a zdejšího skanzenu lidové architektury

6. den

Brno a okolí: prohlídka Brna s jeho dominantami (hradem a pevností Špilberk, katedrálou sv. Petra a Pavla zvanou „Petrov“ nebo návštěva vily Tugendhat, památkou UNESCO), Moravský kras (prohlídka jeskyní v Moravském krasu), Křtiny (návštěva barokní církevní památky). Ubytování na Olomoucku.

7. den

Olomouc: návštěva Olomouce, druhé nejstarší a největší městské památkové rezervace v Česku s unikátním souborem barokních kašen a především se sloupem Nejsvětější Trojice (památka UNESCO). Pozvánka do unikátního Arcidiecézního muzea, procházka historickým centrem, bohaté možnosti nákupů. Prohlídka Svatého Kopečka u Olomouce.

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko,
svazek obcí pro celkový rozvoj zájmové oblasti

Panský dvůr,
náměstí Míru 664
698 01 Veselí nad Moravou
kontakty | napište nám | realizace Dat • 2009