orientacni mapka 2 1

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko

Víkend na Valašsku

Náročnost: nízká

Valašsko – severovýchodní část Zlínského kraje tvoří pohoří Moravskoslezských Beskyd a Vsetínských vrchů. Spojením kultury horských pastevců a zemědělců zde vznikla velmi osobitá kultura, která je dnes zachována v působivé lidové architektuře a silné folklorní tradici. Obrázek Valašska si poskládáte z toulek po krajině kolem Rožnova pod Radhoštěm, Valašského Meziříčí, Vsetína, Velkých Karlovic, Karolinky a Nového Hrozenkova a mnoha dalších. Nevšedním zážitkem je návštěva Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které pravidelně ožívá životem na valašském venkově se vším, co k němu patřilo. Z bohaté nabídky vám nabízíme tento víkendový pobyt.

Časový rozvrh

1. den

Velké Karlovice
Velké Karlovice (prohlídka muzea a unikátního dřevěného kostelíka), výstup na rozhlednu Súkenická (952 m n.m.). Ubytování ve Velkých Karlovicích, večerní program: bowling, squash a další aktivity.

2. den

Celodenní pobyt v přírodě (např. výlet na Pustevny, výstup na Radhošť), outdoor aktivity: lanová dráha, tenis, golf, horská kola. Odpolední odpočinek a relax v hotelu Lanterna: bazén, whirpool, finská či parní sauna, několik typů masáží – např. thajské, shiatsu, klasické či lávové kameny. Večeře se zaměřením na valašské speciality, živá hudba.

Mikroregion Ostrožsko - Veselsko,
svazek obcí pro celkový rozvoj zájmové oblasti

Panský dvůr,
náměstí Míru 664
698 01 Veselí nad Moravou
kontakty | napište nám | realizace Dat • 2009